Jsem pro zásadní zlepšení péče o staré a nevyléčitelně nemocné

Publikováno 28. 7. 2022

Do povědomí lidí se stále více dostává pojem paliativní péče. Tento obor na trojmezí medicínské, sociální a duchovní péče se věnuje nemocným v pokročilém stádiu, osobám v závěru života. Domnívám se, že i v rámci našeho Olomouckého kraje bychom měli hledat způsoby, jak rozšiřovat komunitu odborníků a zvyšovat jejich odbornost.

V souvislosti s neúprosnou demografickou křivkou, která zaznamenává stárnutí populace u nás, se do povědomí lidí dostává paliativní péče. Tento obor na trojmezí medicínské, sociální a duchovní péče se věnuje nemocným v pokročilém stádiu, osobám v závěru života. Zejména lékaře staví tento způsob péče do nových situací. Hledají a formulují se její standardy. 

Vidím velký dluh v zařazení těchto témat do lékařského systému vzdělávání i osvěty obecně. Vítám proto konání XIII. celostátní konference paliativní péče na podzim, která si neklade menší cíl, než „nacházet společnou řeč a hledat cesty, které pomohou proměňovat péči o závažně nemocné“. 

Domnívám se, že i v rámci našeho Olomouckého kraje bychom měli hledat způsoby, jak rozšiřovat komunitu odborníků a zvyšovat jejich odbornost. Byl jsem překvapen, že to vnímá stejně jako já dost lidí kolem mě. To, že mě oslovili mi také potvrdilo, že má angažovanost ve věci paliativní péče je správným rozhodnutím. 

zadavatel: ODS / zpracovatel: ODS

Občanská demokratická strana
Truhlářská 1106/9
11000 Praha
IČ: 16192656
DIČ: CZ16192656