V Senátu by měli především zasednout lidé moudří

Publikováno 24. 7. 2022

Rozhodně nesdílím názor, který jsem několikrát zaznamenal, že nejlepší kvalifikací kandidáta na senátora je právní vzdělání. Zastávám proto názor, že senátorský sbor musí znít více hlasy. Širší životní perspektiva, zkušenosti a nadhled senátorů různých profesí a odborností jsou zde zcela na místě.

Logicky si v posledních dnech všímám názorů lidí na Senát. Nesouhlasím s krajními póly takových pohledů, které na jedné straně tuto komoru Parlamentu České republiky považují za zbytečnou nebo na druhou stranu těch, které přisuzují horní komoře pravomoci, jež ve skutečnosti nemá.

Rozhodně nesdílím názor, který jsem několikrát zaznamenal, že nejlepší kvalifikací kandidáta na senátora je právní vzdělání. Do Senátu putují mimo jiné zákony z Poslanecké sněmovny, které je sice nutné z právního pohledu posoudit, ale k tomu si senátor jistě může přizvat poradce. Právní normy se však týkají všech možných oblastí života mnohdy svou podstatou právníkům vzdálených. A tady je širší životní perspektiva, zkušenosti a nadhled senátorů různých profesí a odborností zcela na místě.

Zastávám proto názor, že senátorský sbor musí znít více hlasy, které nakonec vyústí ve společný závěr, třebaže i kompromis, který je potřebný pro spokojenost našich obyvatel.

zadavatel: ODS / zpracovatel: ODS

Občanská demokratická strana
Truhlářská 1106/9
11000 Praha
IČ: 16192656
DIČ: CZ16192656